בלוגינון - בלוג שכולו גינון

גידול מלפפונים בגינה או באדנית


המלפפון, הוא אחד מהמרכיבים הפופולרים בסלט. ואם ברצונכם להנות מסלט נקי ממלפפונים מרוססים, גידול מלפפונים בגינה הוא הפתרון בשבילכם. גידול מלפפון בבית הינו פשוט, קל ואף מהנה - לילדים ולמבוגרים כאחד.

למרות שרבים מחשיבים אותו לירק, המלפפון הוא למעשה פרי ממשפחת הדלועיים
את צמח המלפפון ניתן לגדל בערוגה בגינה, באדנית או בעציץ.
וניתן לבצע לו הדלייה בכדי שיטפס. ברגע שהצמח מתחיל להשתרך על האדמה, פשוט נתקע בקרקע ליד הצמח מוט קטן, עליו יטפס ויהיה חשוף יותר לשמש. במידת הצורך נסייע לו ונקשור אותו למוט באמצעות חוט דק. 
ניתן לשתול שתילים מוכנים שניתן להשיג בכל משתלה או לזרוע זרעי מלפפון. לזריעה ישירה באדמה של מלפפון יש מספר חסרונות כמו אי אחידות ובעיות בנביטה. ולכן בדר"כ, על מנת לראות תוצאות יפות ובמהרה, ממליצים על שתילה.
יש לשמור על כ- 20 ס"מ של מרווחי שתילה בשורה ומרווח של 1 מ' בין השורות.

את המלפפונים כדאי לקטוף לפני שהופכים לרכים ולצהובים, כשלושה חודשים אחרי השתילה. ניתן גם לקטוף מוקדם כאשר המלפפון עדיין קטן, אם מעוניינים לעשות מלפפונים חמוצים.

תנאי גידול אופטימלים
קרקע: יש להקפיד על אדמה פוריה. מומלץ לדשן הקרקע בקומפוסט. 
אור: שמש מלאה.
השקייה: בינונית. חשוב: הרטבה יתר על המידה של העלווה עלולה לגרום למחלות פותוגניות בצמח וליצור סביבה נוחה למזיקים. לכן, מומלץ לוותר על השקייה בהמטרה ולהשתמש בטפטוף.
עונה: שתילה באביב ובסתיו. פרי: חודשי הקיץ.

מזיקים פוטנציאלים: כנימת עלה, וירוס מוזאיקת המלפפון, עש, חיפושיות, פטריות.
פריחה: צהובה.

בנוסף, ניתן להפיק זרעי מלפפון באופן עצמאי בעזרת המלפפונים שגידלנו בגינתנו. ע"י הוצאת הזרעים, ייבושם וזריעתם מחדש, נוכל להנות מירק משובח וטוב.

 
 
 

גידול פירות וירקות

גידול פירות וירקות

טיפוח גינות נוי

טיפים לטיפול ותחזוקת גינת הנוי

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

גידול צמחי תבלין

גידול צמחי תבלין