בלוגינון - בלוג שכולו גינון

גידול צנונית בגינה או באדנית


הצנונית היא פשוטה מאוד לגידול. גידול צנונית מאפשר ליהנות הן מהפקעת והן מהעלים לאכילה, בעיקר בסלטים ובמאכלים נוספים שאינם מבושלים.

הצנונית היא הזן המוקטן של הצנון הגדול והמוכר, את זרעי הצנונית מומלץ לזרוע בסתיו או חורף. יש לבחור במקום שבו הצנונית נחשפת לשמש חלקית. במהלך כל תהליך הגידול יש לדאוג לגיזום העלים הנגועים והיבשים של הצנונית וכן לבצע חיפוי קרקע וניקוי מפני מזיקים.

את הצנונית נזרע במרחקים של לא פחות מ-5 ס"מ ובעומק של סנטימטר אחד. כדאי שלא לכסות את הזרע יתר על המידה. זרע הצנונית זקוק לקרקע לחה ולחיפוי קרקע בכדי לנבוט. אחוזי הנביטה בצנונית הם גבוהים למדי והנביטה מתרחשת בין יומיים לחמישה ימים מרגע הזריעה. יש להקפיד על השקייה בכמות סבירה של מים.

גם קצב הגדילה של הצנונית הוא מהיר וכחודש וחצי לאחר שתילת הצנונית, ניתן יהיה להבחין בפרחים קטנים ולבנים. האבקה בצנונית מתבצעת ע"י דבורים. גם בפרחי הצנונית מומלץ לבצע דילול.

במשך כל העונה ניתן להוריד את העלים הבוגרים יותר של הצנונית בכדי לעשות בהם שימוש לאכילה. את שורש הצנונית, המשמש גם הוא לאכילה, ניתן לשלוף מן האדמה לאחר 30 ימים לכל הפחות. לעיתים יהיה צורך להמתין זמן מה נוסף, זאת בהתאם לתנאי ההשקייה והחשיפה לשמש שבוצעו בצנונית.

 
 
 

גידול פירות וירקות

גידול פירות וירקות

טיפוח גינות נוי

טיפים לטיפול ותחזוקת גינת הנוי

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

גידול צמחי תבלין

גידול צמחי תבלין