בלוגינון - בלוג שכולו גינון

גידול אמנון ותמר בגינה או בעציץ


צמח האמנון ותמר ממשפחת הסיגליים, הינו צמח גינה עשבוני חד-שנתי חורפי בעל פרחים צבעוניים הניתן לגידול בקלות בגינה או בעציצים.

צמח האמנון ותמר גדל עד לגובה 20 ס"מ ומשתרך על שטח קטן, לצמח האמנון ותמר טופחו מאות זנים הנבדלים בצבע וגודל הפרחים, הפרחים בעלי חמישה עלי כותרת עדינים וצבעוניים. מגוון הצבעים ושילובם הופך את האמנון ותמר לפופולרי בקרב גננים, אדריכלי נוף ובעלי גינות פרטיות.
מלבד יופיים, עלי הכותרת אכילים ונעשה בהם שימוש על ידי שפים כקישוט למאכלים שונים.

לצד פריחת האמנון ותמר בתקופת החורף אפשר לשתול פרחים עונתיים נוספים כמו: לוע ארי, סלסלי כסף, לובליה, נמזיה, צפרני חתול, מנתור ועוד

תנאי גידול האמנון ותמר

כמו פרחי חורף אחרים בארצנו, את האמנון ותמר מומלץ לשתול בעונת הסתיו – יש להקפיד שלא לשתול את הפרחים מוקדם מדי כאשר האקלים עדיין חם וכמו כן לא בתחילת החורף כאשר הטמפרטורות הנמוכות עלולות לפגוע בהתפתחות הצמחים.
השתילה בעונת הסתיו תניב שני מחזורי פריחה: לפני החורף הקר ובתחילת האביב.

אפשר לגדל את האמנון ותמר בעציצים קטנים על החלון או לשתול אותו באדמה, בכל מקרה, מומלץ למקם אותו באיזור עם שמש מלאה ולבקפיד על השקייה סדירה.

במידה ושותלים את צמח האמנון ותמר באדמה, יש לשתול את הצמחים במרווחים של כ- 20 ס"מ, בקרקע מאווררת ומנוקזת היטב. ההשקייה היעילה ביותר תתבצע באמצעות טפטפות.

 
 
 

גידול פירות וירקות

גידול פירות וירקות

טיפוח גינות נוי

טיפים לטיפול ותחזוקת גינת הנוי

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

גידול צמחי תבלין

גידול צמחי תבלין