בלוגינון - בלוג שכולו גינון

גידול ניצנית בגינה או בעציץ


ניצנית היא שיח קטן רב-שנתי הפורח כמעט כל השנה, את הניצנית אפשר להשיג בשלל צבעים ולגדל אותה בקלות בגינה או בעציץ בתוך הבית.

הניצנית שממשפחת הטבוריתיים דורשת השקיה סדירה ואדמה מנוקזת היטב, שתילת ניצנית באדמה לא מנוקזת תגרום לריקבון בשורשים.

בהתאם לתנאי הגידול, גודל שיחי הניצנית נע בין 20 ל 30 ס"מ, הפריחה נמשכת כל השנה בצבעים, אדום, צהוב, ורוד, לבן, כתום וסגול.

איך משיגים צמח ניצנית?

הדרך הקלה והפשוטה להשיג צמח ניצנית היא לקפוץ למשתלה הקרובה לביתכם. רוב המשתלות מחזיקות מספר מיני ניצנית ומחיר הצמח לא יקר בדרך כלל.

למרות זאת, ניתן להנביט את הניצנית בקלות מזרעים או לקחת יחורים מעציצים בוגרים ופורחים. ריבוי ניצנית באמצעות יחורים ניתן לביצוע במשך כל השנה ואחוזי ההצלחה גבוהים.
לוקחים ענף צעיר וירוק ומלבלב בגודל עיפרון בערך ותוקעים כחצי ממנו באדמה לחה. שומרים על לחות האדמה ובתוך כחודש הצמח יגדל שורשים ויהיה מוכן לשתילה בכל מקום שתרצו.

גידול שיח ניצנית בגינה

 

בגינה, מומלץ לשתול את שיחי הניצנית במרחק 30 ס"מ לפחות משאר הצמחים, שיח הניצנית לא מפונק והוא יגדל גם בצל וגם בשמש מלאה, במידה ושותלים אותו בשמש רצוי להשקות פעמיים בשבוע, אם שותלים אותו בצל אז אפשר להשקות גם פעם בשבועים. ככל שהניצנית תקבל יותר אור היא תפרח יותר שעות ביום וגם תלבלב יותר מהר. מומלץ להשקות בשחרור איטי באמצעות טפטפות.

גידול שיח ניצנית בעציץ בבית

שיח הניצנית קטן מאוד ביחס לרוב השיחים הפורחים ואפשר לגדל אותו גם בעציצים קטנים במיוחד. מומלץ לבחור בעציץ בנפח 3 ליטרים לפחות ולשתול בו את הניצנית עם תערובת שתילה מעורבת בדשן אורגני. הוספת מעט טוף גרוס בתחתית העציץ לפני מילוי האדמה תאפשר למים לחלחל ותמנע סתימות.

 
 
 

גידול פירות וירקות

גידול פירות וירקות

טיפוח גינות נוי

טיפים לטיפול ותחזוקת גינת הנוי

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

גידול צמחי תבלין

גידול צמחי תבלין