בלוגינון - בלוג שכולו גינון

גידול וינקה ורודה בגינה ובעציצים


וינקה זקופה ורודה היא שיח רב-שנתי ירוק-עד בעל פרחים ורודים, שיח הוינקה ורודה הוא מבין צמחי הנוי הקלים ביותר לגידול.

הוינקה שממשפחת ההרדופיים דורשת השקיה סדירה ואדמה מנוקזת היטב, שתילת וינקה ורודה באדמה לא מנוקזת תגרום לריקבון בשורשים ולנפילת פרחים.

בהתאם לתנאי הגידול, גובה שיח הוינקה ורודה כשהוא זקוף נע בין 30 ל 60 ס"מ, בתנאי גידול אופטימלים הפרח יכול להגיע גם לגובה מטר. כל שיח בדרך כלל מחזיק 4-8 פרחים.
צבע הוינקה המקורי הוא ורוד אבל בשנים האחרונות ניתן להשיג גם הכלאות בצבעיםהפריחה נמשכת כל השנה בצבעים אדום, צהוב ולבן.

גידול וינקה ורודה בגינה

צמח הוינקה נובט וגדל בקלות, ניתן להנביט את הוינקה בקלות מזרעים או לרכוש ממשתלה עציצים בוגרים ופורחים.

בגידול מזרעים יש לזרוע באדמה ולהשקות, צמח הוינקה לא בררן לגבי סוג האדמה אבל חשוב לדאוג ללחות יציבה. ניתן להניח כוס פלסטיק שקופה על הזרע שבאדמה כדי לזרז את הנביטה (כמו חממה קטנה).
בגינה, מומלץ לשתול את שיחי הוינקה במרחק 30-40 ס"מ לפחות משאר הצמחים, שיח הוינקה לא מפונק והוא יגדל גם בצל וגם בשמש מלאה, עם זאת, הצמח לא ישרוד קור מתחת ל10 מעלות.
במידה ושותלים אותו בשמש רצוי להשקות פעמיים בשבוע, בצל אפשר להשקות גם פעם בשבוע. מומלץ להשקות בשחרור איטי באמצעות טפטפות.

גידול שיח וינקה בעציץ בבית

שיח הוינקה קטן ביחס לרוב השיחים הפורחים ואפשר לגדל אותו גם בעציצים קטנים במיוחד. מומלץ לבחור בעציץ בנפח 2 ליטרים לפחות ולשתול בו את השיח עם תערובת שתילה מעורבת בזבל או דשן אורגני. הוספת מעט טוף גרוס בתחתית העציץ לפני מילוי האדמה תאפשר למים לחלחל, תמנע סתימות ותאוורר את השורשים. רצוי להשקות את העציצים פעם ב3-4 ימים

 
 
 

גידול פירות וירקות

גידול פירות וירקות

טיפוח גינות נוי

טיפים לטיפול ותחזוקת גינת הנוי

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

גידול צמחי תבלין

גידול צמחי תבלין