בלוגינון - בלוג שכולו גינון

גידול פלרגוניום הגננים (גרניום זקוף) בגינה או בעציצים


פלרגוניום הגננים מוכר בעיקר בשם גרניום זקוף למרות שהוא בכלל לא שייך לסוג גרניום. שיח פלרגוניום הגננים הוא רב-שנתי, חזק ועמיד בתנאי מזג אויר קשים. ניתן לגדל אותו בכל חלקי הארץ.

צמח פלרגוניום הגננים נקרא בשם הזה בגלל שהרבה גננים בעולם אוהבים ליצור הכלאות של צבעים שונים וצורות צימוח. הצמח קל להכלאה והיום קיימים עשרות אלפי הכלאות עם פרחים בצבעים שונים.

מאיפה משיגים את צמח הפלרגוניום?

צמח פלרגוניום הגננים נפוץ מאוד ברוב המשתלות בישראל והדרך הקלה להשיג שיח בוגר היא פשוט לקנות אחד. בנוסף לזה ניתן להנביט את הצמח מזרעים (שיטה לא נפוצה) או פשוט לקחת יחורים מצמח בוגר. ריבוי פלרגוניום הגננים קל מאוד ושואף ל100 אחוז הצלחה.

חותכים ענף באורך 30-40 ס"מ ותוקעים אותו בעציץ עם אדמה שממוקם במקום מואר ומוצל. שומרים על האדמה לחה ולאחר כשבועיים הצמח כבר אמור להשריש מספיק לשתילה במקום הרצוי.

גידול וטיפוח בצמח פלרגוניום הגננים

כאמור, ,צמח הפלרגוניום קל מאוד לגידול ואפשר להגיד גם שקשה להרוג אותו. לכן הוא מתאים מאוד למגדלים שאין להם הרבה זמן לטיפוח הגינה ובכל זאת רוצים גינה פורחת.

צמח הפלרגוניום אוהב שמש, ככל שיקבל יותר שמש הוא ילבלב מהר יותר ויגדל קבוצות גדולות של פרחים.

ניתן לשתול את שיח הפלרגוניום בעציץ בגודל 1 ליטר אבל מומלץ לבחור דווקא בעציץ בנפח 3 ליטרים לפחות. שתילת השיח בגינה תאפשר לצמח להתפתח לשיח בגובה 1.20 ורוחב דומה.

בקיץ מומלץ להשקות את הצמח פעם בשבוע, בחורף אין צורך בהשקיה. הצמח סלחן ולא יקרה לו כלום אם תשכחו להשקות אותו.

 
 
 

גידול פירות וירקות

גידול פירות וירקות

טיפוח גינות נוי

טיפים לטיפול ותחזוקת גינת הנוי

הדברה אורגנית

הדברה אורגנית

גידול צמחי תבלין

גידול צמחי תבלין